pátek 15. dubna 2011

Stunning parks in Boston

It was quite a cold weekend, when I was in Boston and me and my friend Hayley decided to go for a smaller photo shoot session to the Boston Park. The sun was up, so it created the 'warm' backround for our pictures.

Já a má kamarádka Hayley jsme se rozhodly jít udělat menší photo session do Bostonského parku při jednom docela studeném víkendu, když jsem byla v Bostnu. Sluníčko nám svítilo, takže to pro nás vytvořilo 'teplé' pozadí pro naše obrázky.


In my opinion it is the accessories that make the look. For example a scarf, bag, shoes and earings are important to make the look smooth. When we don't fit the accessories right, the whole outfit can be destroyed. Therefore I think there shoudl be a wide variety in every woman's closet for each of those, so they could combine them depending on the mood, waether and occasion.

Já si myslím, že doplňky dotvořují celý outfit. Například šátek, taška, boty a naušnice jsou velice důležité, aby byl celý model tovořený a ucelený. Když nedotvoříme celý model správnými doplňky, můžeme celý outfit zničit. Proto si myslím, že by každá žena měla mít velkou variaci doplňků, aby je mohla kombinovat podle nálady, počaí a události.


Shoes: Coach
Leggins: Armani
Sweatshirt: H&M
Cardigan: Armani Exchange
Bag: DKNY
Scarf: Promod
Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...