úterý 2. října 2012

Paris looktop, shorts, necklace: H&M
tights: CALZEDONIA
sunnies: GUCCI
bag: LONGCHAMP


Jeden ze dvou outfitů z Paříže s novým puntíkovaným topem z H&M. Přišla řada na dlouhé rukávy a já zjistila že jich mám neskutečně málo a když už je mám, tak mají už krátký rukávy. Hodlám si ještě určitě nějaké pořídit spolu s dávno zapomenutými roláky, které hodlám tuto zimu hodně nosit:) Co vy a roláky a dlouhé rukávy? 

One of the two outfits from Paris with my new dotted top from H&M. The time of long sleeves had come and I found out that I have only few of them and if I have them, they already have short sleeves. I'm planning on getting few more together with new turtlenecks. What about you and long sleeves or turtlenecks?:) 

5 komentářů:

 1. Velmi pěkné tričko:) Já nemám skoro žádná trička s dlouhým rukávem. Mohla bych si nějaké pořídit, ale ještě jsem nenarazila na to pravé:)

  OdpovědětVymazat
 2. super top! http://katefashionstyle.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. domyslené do detailu!
  krása:)

  OdpovědětVymazat
 4. Love your smile, love your style..... and I love those shorts...... must have them
  I"m an american guy traveling through Europe this fall.....13 years in ballet, and a lover of all fashion.
  I am adoring your style of shorts over tights......... my new friends over here have encouraged me to try the style myself....
  I know, I"m a guy.... but being in ballet for years, I'm used to prancing around in tights...and I have very long hair...and I'm quite small....so I think that many people who see me wearing tights and shorts just think I"m a girl.....
  It's cool...I'd rather be fashionable and love how I look than try to fit in as a "guy"/
  I promise to follow your blog... you're so stylish, but also I think you're very pretty. By the way, I adore turtlenecks....... YOur top is so electric blue pretty!. And you wear it so well!
  Jayme

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...